Dicle Group Şirketimiz 1992 yılında kurulmuştur.

Şu anda Mersin de faaliyet gösteren firmamız, toplamda 20.000 M2 alana kurulu modern tesisimizde son teknoloji makine, ekipman ve uzman ekiplerle bakliyat eleme, temizleme ve boylama işlemlerini kapsayan üretim ve paketleme faaliyetlerini devam ettirmektedir. Günlük 400 ton mercimek ve bezelye kırma, 250 ton bakliyat eleme ve temizleme, günlük 1000 ton paketleme kapasitemiz vardır.

Sektörler

Tarımın doğduğu topraklardan tüm dünyaya birden fazla sektörde doğru adımlarla sürdürülebilir hizmetler gerçekleştiriyoruz

Gıda

Dicle Group, Türkiye’nin önde gelen ihracatçıları arasında yer alarak, özellikle Ortadoğu ülkeleri olmak üzere Afrika, Asya ve Avrupa ülkelerine geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Enerji

Dicle Group olarak, sürdürülebilir bir dünyanın inşası için enerjinin kritik bir unsur olduğunun bilincindeyiz. Hem küresel düzeyde hem de ülkemizin enerji sektöründe yatırımlar yaparak, enerji üretimine ve geleceğin enerji ihtiyaçlarına katkıda bulunuyoruz.

Eğitim

Dicle Group olarak, eğitimin toplumun temelini oluşturduğuna ve toplumların varlığını sürdürebilmesi ve kalkınabilmesi için eğitimli insanlara ihtiyaç duyulduğuna inanıyoruz.